نهایت امنیت و حریم امن برای کاربران iOS با مرورگر Firefox Focus

نهایت امنیت و حریم امن برای کاربران iOS با مرورگر Firefox Focus

موزیلا به تازگی مرورگر جدیدی را برای سیستم عامل iOS منتشر کرده است که با سد کردن خودکار دسترسی سایت‌های آمار، تبلیغاتی و همچنین سایت‌های ردیاب به اطلاعات و سایت‌های بازدید شده توسط کاربران، امنیت و حریم امن آنها را گسترش می‌دهد. مرورگر Firefox Focus به گونه‌ای طراحی شده است که حالت ناشناس و Incognito در مرورگر کروم را به صورت خودکار برای کاربران فراهم می‌کند. در ادامه همراه با جزییات بیشتر می‌توانید این مرورگر را برای دستگاه خود دانلود کنید.

مرورگر Focus در هر لحظه تنها از یک Tab پشتیبانی می‌کند و علاوه بر عدم ذخیره‌سازی اطلاعات در تاریخچه، امکان نشانه‌گذاری یا Bookmark صفحات را هم در دسترس کاربران قرار نمی‌دهد. موزیلا دکمه‌ای با نام Erase را در این مرورگر تعبیه کرده است که کاربران می‌‌توانند با فشردن آن از نابودی تمامی ردپا ها و اطلاعات اطمینان حاصل کنند. این امکان در هر لحظه با بستن مرورگر نیز ممکن خواهد بود. این دکمه همچنین سبب می‌شود که در هنگام مشاهده منوهای سیستم عامل iOS، اطلاعات موجود در مرورگر از دید پنهان شود. در کنار این قابلیت‌ها، مرورگر Focus این امکان را داراست که از دانلود فونت‌های اختصاصی سایت‌ها جلوگیری کند. به این ترتیب حجم اطلاعات دانلود شده و نمایش یافته به میزان قابل توجهی کاهش پیدا می‌کند.

ماه دسامبر سال گذشته بود که فایرفاکس تحت نام Focus، افزونه‌ای را برای سیستم عامل iOS و مرورگر Safari منتشر کرد که امنیت و حریم کاربران در این مرورگر را افزایش می‌داد. اکنون این افزونه شکل کامل‌تری را به خود گرفته است و می‌تواند به عنوان یک مرورگر مستقل در خدمت کاربران باشد. این مرورگر همچنین ظاهری ساده دارد و در کنار یک نوار جستجو و وارد کردن URL، تنها یک منوی دسترسی را در خود جای داده است.

نهایت امنیت و حریم امن برای کاربران iOS با مرورگر Firefox Focus

مرورگر Firefox Focus هم اکنون به عنوان یک برنامه رایگان از طریق App Store اپل، قابل دریافت است. موزیلا همچنین اعلام کرده است در صورت موفقیت و استقبال کاربران از این برنامه در سیستم عامل iOS، به زودی نسخه اندرویدی از آن را هم منتشر خواهد کرد.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.بخش‌های مورد نیاز علامت گذاری شده‌اند *

*