اینترنت کره شمالی تنها 28 وب سایت دارد

اینترنت کره شمالی تنها ۲۸ وب سایت دارد!

کره شمالی احتمالا عجیب ترین کشور دنیاست. سیستم حکومتی کمونیستی در ایده آل گرایانه ترین حالت خود، محدودیت کامل ارتباط شهروندان این کشور به ارتباط با جهان خارج، تبدیل شدن به بزرگترین پادگان جهان با ظرفیت تمام مردم یک کشور، عدم پذیرش هیچ یک از قوانین مهم بین المللی و مشارکت نکردن در برنامه های جهانی در هر زمینه ای و روابط فوق العاده محدود سیاسی و اقتصادی با کشورهای دیگر جهان باعث شده کره شمالی مانند غاری در قرن ۲۱ باشد. روز گذشته اطلاعاتی در وب سایت GitHub منتشر شد که نشان دهنده وضعیت اینترنت در این کشور بود.

البته نباید انتظار چیزی شبیه به شبکه های اجتماعی، وب سایت های به اشتراک گذاری فایل، سرورهای بازی آنلاین و خبرگذاری های بزرگ را در این شبکه داشته باشید. اینترنت در کره شمالی بیش از آنکه به اینترنت جهانی شباهتی داشته باشد، یک اینترانت گسترده است که خبرهای منتخب نهاد حاکم را برای معدود جمعیت دارای این شبکه به نمایش می گذارد.

فایل های منتشر شده در GitHub نشان می دهند کره شمالی در کل تنها دارای ۲۸ وب سایت است. در میان این وب سایت ها می توان به یک نمونه برای رزرو بلیط پرواز (احتمالا برای کارمندان بلندپایه که در همایش ها و رویدادهای خارج از کشور زندگی می کنند)، یک وب سایت آشپزی، یک وب سایت معرفی فیلم!، چند وب سایت آموزشی، آژانس خبری کره شمالی و یک وب سایت علوم اجتماعی اشاره کرد. البته ظاهرا کره ای ها در حال کار بر روی راه اندازی یک شبکه اجتماعی با نام Friend نیز می باشند!

اینترنت کره شمالی تنها 28 وب سایت دارد

دسترسی به این وب سایت ها هم داستان بسیار جالبی دارد. GitHub گزارش کرده که در تاریخ ۱۹ سپتامبر یکی از سرورهای اصلی کشور کره شمالی به صورت اتفاقی به گونه ای تنظیم شده که تبادلات بین المللی DNS را نیز تائید کند. به این ترتیب امکان دست یابی به داده های DNS داخلی این کشور فراهم شده است. نکته قابل ذکر درباره همه این وب سایت ها هم وجود داشتن تصاویر متعددی از رهبر فعلی کره شمالی در خبرها و اطلاعات آنهاست. عمده فعالیت وب سایت های کره شمالی متمرکز بر مستحکم تر کردن ایدئولوژی حاکم بر این کشور است و در هر بخشی می توان رد پایی از ترویج سیاست های داخلی و خارجی آنها را مشاهده کرد. کافی است نگاهی به این خبرها بیندازید:

– حمایت برادران روسی از آزمایش کلاهک هسته ای کره شمالی

– افزایش جرایم مرتبط با مواد مخدر در “کره جنوبی”

– دستیابی به صلح و قدرت برتر با آزمایش های هسته ای کره شمالی

– تلاش مردم کره جنوبی برای بیرون راندن آمریکایی ها و دست یافتن به آرامش در کره

منبع: سخت افزار

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.بخش‌های مورد نیاز علامت گذاری شده‌اند *

*