اینستاگرام قابلیت فیلتر کردن کامنت‌ها را در اختیار کاربران قرار داد

اینستاگرام قابلیت فیلتر کردن کامنت‌ها را در اختیار کاربران قرار داد

بدون تردید اینستاگرام یکی از پرکاربردترین سرویس‌های اشتراک تصاویر در سراسر دنیاست. در پنج سال اخیر این سرویس از یک استارت‌آپ کوچک به پیوستن به فیسبوک و رسیدن به ۵۰۰ میلیون کاربر حرکت کرده است. اما یکی از بزرگترین مشکلات چنین سرویس‌هایی، ایجاد مزاحمت بعضی کاربران است. حالا اینستاگرام یک ویژگی جدید برای رفع این مشکل ارائه کرده است.

با کمک این امکان جدید، کاربران این شبکه خواهند توانست کلمات مزاحم را مشخص کرده و پیام‌های حاوی آن را زیر عکس‌های خود فیلتر کنند. کوین سیستروم یکی از سازندگان اینستاگرام در یک پست بلاگی می‌نویسد که این شرکت در حال کار روی ایجاد فرهنگی است که با آن کاربران در آن احساس امنیت و حضور بدون ناراحتی در شبکه‌ی اجتماعی اینستاگرام داشته باشند.ویژگی اضافه شده گامی برای ایجاد این فرهنگ برای کاربران است.

ابزار مدیریت کلیدواژه‌ی اینستاگرام حالا در دسترس تمام کاربران است. با ضربه زدن روی آیکون چرخ‌دنده در قسمت پروفایل، می‌توانید این ابزار مربوط به قسمت نظرات را مشاهده کنید. این ابزار به شما اجازه می‌دهد تمام کلماتی که مزاحم یا توهین‌آمیز می‌دانید را لیست کرده و پس از آن اینستاگرام به طور خودکار تمام پیام‌های حاوی این کلمات را از زیر پست شما پنهان خواهد کرد.

ضمن اینکه Instagram لیستی از کلمات پیش‌فرض برای این بخش آماده کرده و شما می‌توانید آن‌ها را انتخاب کرده یا به آن کلمات مورد نظر خود را اضافه کنید.

سیستروم تأیید می‌کند که این ابزار و روش‌های مشابه تنها راه برای حل مشکل پیچیده‌ی مزاحمت‌های آنلاین نیستند اما به هر حال نمی توان انکار کرد که ایجاد چنین ابزارهایی، گام مثبتی برای تبدیل اینستاگرام به مکانی مثبت و امن برای تمام کاربران است.

منبع: شهرسخت افزار

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.بخش‌های مورد نیاز علامت گذاری شده‌اند *

*