بلک‌بری دیگر هیچ تلفن همراهی طراحی و تولید نخواهد کرد

بلک‌بری دیگر هیچ تلفن همراهی طراحی و تولید نخواهد کرد

شرکت امریکایی بلک‌بری رسماً اعلام کرد که به کار توسعه در بخش اسمارت‌فون‌های خود پایان خواهد داد و تمام فعالیت‌های سخت‌افزاری خود را به شرکت‌های همکار و شرکایش واگذار می‌کند. این شرکت از این به بعد روی محصولات نرم‌افزاری و امنیتی خود تمرکز خواهد کرد. البته این به معنی پایان دستگاه‌های BlackBerry نیست و در واقع تولید آن‌ها به تولیدکنندگان ثالث واگذار خواهد شد.

این خبر توسط مدیرعامل شرکت بلک‌بری آقای جان چن اعلام شده و به گفته‌ی او این کار باعث می‌شود نیازمندی‌های شرکت کاهش یافته و سرمایه اولیه به اعضای شرکت بازگردد. به نظر می‌رسد پیش از این اعلام رسمی، بلک‌بری وارد این فاز شده است. اسمارت‌فون DTEK50 نشانه‌ای برای اثبات این حرف است. اسمارت‌فونی که در واقع همان Alcatel Idol 4 با برند بلک‌بری بود و با سیستم عامل اندروید معرفی شده است.

این خبر البته اصلاً غیر منتظره نبود زیرا طبق گزارش گارتنر، این شرکت در سه ماهه‌ی دوم سال ۲۰۱۶ تنها ۰٫۱ درصد از سهم بازار اسمارت‌فون‌ها را از آن خود کرده بود. آخرین گوشی تولید شده توسط بلک‌بری، اسمارت‌فون اندرویدی Priv بود که نزدیک به یک سال پیش وارد بازار شده بود.

در زمان عرضه‌ی Priv، مدیرعامل بلک‌بری اعلام کرده بود که این شرکت نیاز به فروش ۵ میلیون دستگاه در یک سال برای باقی ماندن در بازار دارد، اما به نظر می‌رسد که این شرکت با کمک سیستم عامل اندروید هم نتوانسته به این هدف خود دست یابد و حالا سعی دارد فعالیت‌های خود را در ارتباط با دولت‌ها و محصولات امنیتی محدود کند.

منبع:شهرسخت‌افزار

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.بخش‌های مورد نیاز علامت گذاری شده‌اند *

*