توئیتر

توئیتر در حال برنامه ریزی برای اخراج 8 درصد از کارکنانش می‌باشد!

بلومبرگ گزارش داده است که توئیتر در حال برنامه ریزی بزرگی برای اخراج 8 درصد ار کارکنان شرکت است. این درصد میتواند آینده شغلی بیش از 300 نفر از کارکنان شرکت را تحت تأثیر قرار دهد.

در پی تغییر مدیریت این شرکت، Twitter اعلام کرد 8 درصد از کارکنان بین الملی اش را به ویژه در بخش مهندسی تعدیل خواهد کرد. این تغییرات به منظور کمک به بازگشت توئیتر به وضعیت رشد انجام میشود. این تعدیل ممکن است در این هفته، قبل از انتشار گزارش در آمد سه ماهه سوم سال که در روز پنجشنبه اعلام میشود، عملی شود. در یک سال گذشته سهام توئیتر در حدود 40 درصد کاهش یافته و مطمئناً بعد از اعلام این خبر تغییر چندانی نخواهد کرد.

جک دورسی موسس توئیتر که به تازگی مدیرعامل این شرکت نیز شده است، شدیداً تحت فشار است. وظایف او نسبت به سابق بیشتر شده است و بطور همزمان مدیرعامل شرکت پرداخت موبایل Square و Twitter است. دو شغله بودن دورسی باعث بالا رفتن انتقاداتی شده است که اظهار دارند، این کارآفرین 39 ساله ی با قدمت در عرصه تکنولوژی، زمان و انرژی کافی برای تغییر شرایط توئیتر از این وضعیت بحرانی اختصاص نمیدهد. تعدیل نیروها اولین قدم از مدیرعامل جدید بوده است ولی توئیتر همچنان در جذب مخاطب جدید ناموفق بوده است. توئیتر در حال حاضر در حدود 300 میلیون کاربر دارد و این رقم در مقایسه با رقیب خود فیسبوک که جذب میلیونی کاربرهای جدیدش همچنان ادامه دارد، رقم پایینی است.

اعلام فروش Twitter هم باعث نجات از این وضعیت نیز نشد و هیچ کس به طور جدی خریدار نبود. مدیرعامل شرکت Salesforce مارک بنیوف که با Twitter وارد مذاکرات شده بود، پس از اعتراض سهامدارن خود، مجبور به عقب نشینی از خرید توئیتر کرد. دیگر خریداران بالقوه، از جمله والت دیزنی و شرکت مادر گوگل؛ الفابت نیز که با نگاهی به شرایط، رد شدند. آخرین شایعات نیز احتمال خرید توئیتر توسط Softbank بود که قویاً تکذیب شد و در حال حاضر هیچگونه شواهدی از احتمال هرگونه معامله واقعی وجود ندارد. حال باید دید این شبکه اجتماعی محبوب که بیش از 10 سال از فعالیت آن میگذرد با اخراج 8 درصدی کارمندان خود، میتواند راهی برای نجات خود پیدا کند یا این اقدام تنها دست و پا زدنی برای بقا است.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.بخش‌های مورد نیاز علامت گذاری شده‌اند *

*