دکمه Home جدید آیفون بدون برخورد پوستی عمل نمی‌کند

دکمه Home جدید آیفون بدون برخورد پوستی عمل نمی‌کند

 یکی از تغییرات بحث برانگیز اپل در آیفون ۷، حذف دکمه‌ی فیزیکی Home و قرار دادن Taptic Engine زیر صفحه نمایش گوشی بود که بدون حرکت یک بخش فیزیکی، حس فشار دادن دکمه را شبیه‌سازی می‌کند. حالا اولین برخوردها با آیفون ۷ نشان می‌دهد مخالفین این تغییر چندان اشتباه نمی‌کردند و دکمه Home جدید در فصل سرما با مشکل جدی روبرو خواهد بود.

 

از همان ابتدای انتشار اخبار در مورد دکمه Home جدید آیفون‌ها، بسیاری معتقد بودند حرکت به سمت این دکمه‌ی اصطلاحاً Solid State راه رفتن در مسیر نادرست است. حالا شخصی به نام Myke Hurley در توییتر به این نکته اشاره کرده که این دکمه‌ی جدید برای عملکرد نیاز به تماس فیزیکی با پوست شما دارد.

در مرحله‌ی اول شاید این مسئله چندان مشکل بزرگی به نظر نرسد، اما نتیجه‌ی این مشکل این است که اگر برای مثال شما دستکش به دست داشته باشید، نمی‌توانید از دکمه‌ی Home و تقریباً تمام دستگاه استفاده کنید. پیش از این هم Touch ID در مدل‌های قبل مشکلاتی با این مسئله داشت، اما این بار مشکل گسترده‌تر است. در آیفون ۷ سنسور Touch ID‌است که فشار دادن دکمه توسط شما را تشخیص می‌دهد، بنابراین اگر Touch ID عمل نکند، به هیچ وجه نمی‌توانید از دکمه‌ی مورد نظر هم استفاده کنید.

علاوه بر آن، سیستم عامل iOS 10 مشکل را بزرگتر هم می‌کند. در این سیستم عامل نمی‌توانید به سادگی با کشیدن دست روی نمایشگر به صفحه‌ی ورود رمز عبور بروید و باید پیش از هر چیز دکمه‌ی Home را فشار دهید. بنابراین اگر دستکش به دست داشته باشید برای استفاده از گوشی راهی به جز در آوردن آن نخواهید داشت که مسلماً حداقل برای کسانی که در نقاط سردسیرزندگی می‌کنند اتفاق خوشایندی نخواهد بود.

بعضی از کاربران گزارش داده‌اند که با استفاده از دستکش‌های مخصوص صفحات لمسی دکمه Home عملکرد معمولی دارد اما به نظر می‌رسد این هم راه چندان مناسب و پایداری نیست چون گزارش‌های خلاف این موضوع هم در فضای وب کم نیست.

با نزدیک شدن به فصل سرما، این ایراد می‌تواند بیشتر از حالا خود را نشان دهد و باعث واکنش‌های منفی بسیاری از کاربران شود. بهتر از تا آن موقع منتظر بمانیم و ببینیم که آیا اپل به این مسئله پاسخی می‌دهد یا خیر.

منبع: شهر سخت افزار

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.بخش‌های مورد نیاز علامت گذاری شده‌اند *

*