لومیا-830

مایکروسافت خط تولید گوشی های لومیا را تا انتهای ۲۰۱۶ متوقف خواهد کرد

شاید خواندن این تیتر برای شما بسیار تعجب آور باشد که مایکروسافت که خود سردمدار گوشی های ویندوزی است چرا باید چنین کاری بکند؟ در واقع همه نشانه ها به همراه گزارشات اخیر از درون شرکت، همگی خبرهایی را در بر دارند که این مورد را بیش از پیش به حقیقت نزدیک می‌کند.

هفته پیش مایکروسافت در اقدامی تعجب برانگیز لیست گوشی های باقیمانده از برند لومیا در وبسایت امریکای خود را حذف کرد. در ادامه نیز امروز فردی که نام آن فاش نشده و گفته می‌شود از کارمندان داخل شرکت مایکروسافت در بخش موبایل است گزارش کرده است که این شرکت در نظر دارد تا در آینده ای نزدیک و همین اواخر سال جاری میلادی به صورت کامل فروش محصولات موبایل خود با برند لومیا را متوقف کند. این به معنای آن است که آغاز سال بعدی میلادی شروعی بر مرگ سری گوشی های لومیا خواهد بود که ابتدا کار خود را در شرکت نوکیا آغاز کردند و در ادامه آن را مایکروسافت ادامه دادند.

البته از قبل نشانه های دیگری هم از این تصمیم دیده بودیم. برای مثال مایکروسافت اقدام به ارائه تخفیف های بسیار زیاد بر محصولات خود در سری گوشی های لومیا نموده بود و آنها را با قیمت های بسیار پایین تر از زمان عرضه، به کاربران پیشنهاد می‌داد. به نظر می‌رسد که مایکروسافت حال انجام این کار است تا هر چه زودتر موجودی انبارهای خود را کاهش دهد تا باقی مانده لومیا ها نیز به فروش برسند.

اگر شما از طرفداران گوشی های ویندوزی هستید مسلماً این خبر برای شما چندان خوش آیند نخواهد بود. ولی در نظر داشته باشید که این شرکت به صورت جدی در حال توسعه سیستم عامل موبایلی خود است و دائماً نیز برای آن بروزرسانی ها عرضه می‌شوند. پس این مورد نمی‌تواند به معنای پایان کامل پروژه گوشی های با سیستم عامل ویندوز موبایل باشد. باید به دنبال پیامد ها و دلایل عاقلانه دیگری برای این تصمیم باشیم.

احتمالی که در این حالت می‌تواند بیشتر از بقیه به واقعیت نزدیک باشد این است که مایکروسافت در حال تدارک خط تولید جدیدی با برند جدید است و به احتمال زیاد این برند جدید Surface Phone ها خواهند بود که پیش بینی می‌شود اولین محصولات آن در ماه اکتبر روانه بازار شوند.

به هر حال هر تصمیمی که اتخاذ شود امیدواریم که به هیچ عنوان تولید گوشی های ویندوزی در داخل شرکت مایکروسافت متوقف نشود و دوباره شاهد تولید گوشی هایی با سیستم عامل ویندوزی در داخل شرکت مایکروسافت باشیم که مسلماً به هر چه رقابتی شدن بازار اسمارت فون ها و جذاب تر شدن و افزایش سرعت رشد آن خواهد انجامید.

منبع: شهر سخت افزار

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.بخش‌های مورد نیاز علامت گذاری شده‌اند *

*