آیفون‌ 7

مشکل جدید آیفون‌ داران: این گوشی خش خش می‌کند!

چند روز از تحویل آیفون‌ های جدید اپل به خریداران می‌گذرد و این گوشی مورد بررسی‌های مختلفی قرار می‌گیرد. پس از مطلبی که در مورد مشکل دکمه Home آیفون ۷ منتشر شد، حالا بعضی از کاربران از صدای خش خش دستگاه‌های جدیدشان هنگام قرار گرفتن زیر بار سنگین پردازشی خبر می‌دهند.

این طور که از گزارش‌های افراد مختلف در توییتر و وب‌سایت‌های دیگر برمی‌آید، این مشکل به هر دو مدل آیفون‌ ۷ و آیفون ۷ پلاس مربوط می‌شود. البته طبق بررسی وب‌سایت engadget و تست Ice Storm Extreme روی آیفون ۷، این مورد مشاهده نشده بنابراین خوشبختانه این بار با یک مشکل همگانی روبرو نیستیم و تنها بعضی از دستگاه‌ها این صدا را تولید می‌کنند که نشان می‌دهد این مسئله نمی‌تواند یک ایراد مربوط به طراحی ذاتی آیفون ۷ باشد و احتمالاً از یک ایراد در تولید ناشی می‌شود.

به هر حال به نظر می‌رسد بعضی از آیفون‌های جدید در هنگام پردازش شدید مثل اجرای بازی این صدای خش خش را تولید می‌کنند. البته این صدا مشکلی در عملکرد گوشی به وجود نمی‌آورد و کار دستگاه به خوبی انجام می‌شود. هنوز علت اصلی این صداها مشخص نشده و بعضی آن را به اثر Coil Whine یا سایر تأثیرات مربوط به الکترومغناطیس ربط می‌دهند اما یافتن دلیل خش خش کردن این گوشی‌ها بررسی بیشتری را می‌طلبد.

وب‌سایت engadget در مورد این مشکل از اپل سوال کرده اما هنوز پاسخی داده نشده است. با وضعیت عرضه‌ی اولیه‌ی آیفون و کمبود موجودی‌ها، شاید پس دادن گوشی و انتظار برای دریافت یک آیفون ۷ بی سر و صدا فکر چندان عاقلانه‌ای نباشد. احتمالاً باید مدتی منتظر بمانیم تا هم علت اصلی مشخص شود و هم اینکه موجودی‌ها به اندازه‌ی کافی برسد تا اگر نیاز به تعویض بود، با مشکل مواجه نشویم.

منبع: شهرسخت افزار

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.بخش‌های مورد نیاز علامت گذاری شده‌اند *

*