گوگل وب سایت های http را نا امن اعلام خواهد کرد

گوگل وب سایت های http را نا امن اعلام خواهد کرد

سال گذشته بود که گوگل اعلام کرد از این پس در جست و جوهای انجام شده به وسیله موتور جست و جوی این کمپانی، وب سایت هایی که از رمزنگاری HTTPS استفاده کنند در اولویت بالاتری نسبت به وب سایت های استفاده کننده از HTTP قرار خواهند گرفت. روز گذشته این کمپانی اعلام کرد از سال آینده میلادی این روند را گسترش خواهد داد و تمایزهای بیشتری بین این دو دسته سایت ایجاد خواهد کرد.

به گفته گوگل، از ژانویه سال ۲۰۱۷ مرورگر کروم وب سایت هایی را که از HTTP استفاده می کنند با یک نشان “نا امن” (Not Secured) مشخص خواهد کرد. البته این کار تاثیری در نمایش محتویات وب سایت نخواهد داشت و کاربران نیز می توانند همانند گذشته از امنیت وب سایت هایی که به آنها مراجعه می کرده اند با همان روش های قبلی اطمینان پیدا می کنند، با این حال گوگل عنوان کرده است که با این کار قصد دارد به مخاطبان وب سایت ها اعلام کند هنوز گام های بیشتری برای امن کردن سایت ها وجود دارد که برداشته نشده اند.

گوگل در بیانیه خود اعلام کرد “مطالعات نشان می دهند که کاربران اینترنت، عدم وجود یک آیکون با نماد امن را به عنوان نشانه ای برای نا امن بودن یک وب سایت در نظر نمی گیرند و به مرور علائمی را که مرتبا تکرار می شوند را نیز نادیده خواهند گرفت. به همین دلیل این شرکت تصمیم دارد وب سایت هایی که از HTTP استفاده می کنند را به گونه ای مشخص تر و صریح تر به نمایش بگذارد. به همین منظور، از سال ۲۰۱۷ و در نسخه ۵۶ کروم، این وب سایت ها با یک نشان not secured متمایز خواهند شد”. همچنین در مرحله بعدی یک نشان قرمز رنگ خطر نیز به این سایت ها اضافه می شود تا عملیات ارتقای سیستم های امنیتی وب سایت ها با سرعت بیشتری از سوی مدیران آنها پیگیری شود.

منبع: سخت افزار

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.بخش‌های مورد نیاز علامت گذاری شده‌اند *

*