یک میلیارد گوشی اندرویدی در معرض خطر بزرگ امنیتی

نزدیک به یک میلیارد گوشی اندرویدی در معرض خطر بزرگ امنیتی قرار دارند

[quote font_style=”italic”]گوشی های اندرویدی که پردازنده Qualcomm دارند، در معرض حمله هکرها قرار گرفته‌اند: حمله‌ای که می‌تواند تمام اختیار گوشی‌تان را به آن‌ها بدهد![/quote]

محققان شرکت امنیتی Check Point متوجه مشکل جدیدی در گوشی اندرویدی با چیپ‌ست کوالکام شده‌اند. این حفره امنیتی، که QuadRooter نام دارد، مجموعه‌ای است از چهار شکاف که بیش از ۹۰۰ میلیون گوشی و تبلت را تهدید می‌کند، از جمله گلکسی S7 و بلک‌بری DTEK50 که ادعا می‌شد امن‌ترین گوشی‌ اندرویدی جهان است.

این شکاف می‌تواند باعث شود که هکرها کنترل کامل گوشی یا تبلت را در دست بگیرند، حتی اطلاعات ضخصی و حسابِ شما. برای این کار، هکرها باید کاربران را متقاعد کنند که اپلیکیشنی را نصب کنند که برای دسترسی به اطلاعات اجازه نگیرد.

کوالکام اوایل بهار امسال در جریان این شکاف‌ها قرار گرفت. این شرکت گفته که همه اشکالات برطرف شده. با وجود آن‌که سه تا از شکاف‌ها با آپدیت‌های ماهانه اندروید پر شده‌اند، اما یکی همچنان پا بر جاست و انتظار می‌رود در آپدیت سپتامبر رفع شود.

Check Point همچنین QuadRooter Scanner رایگانی روی گوگل‌پلی عرضه کرده است که با آن می‌توانید چک کنید که گوشی‌تان در معرض این حمله‌ها قرار دارد یا خیر.

منبع: جی اس ام

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.بخش‌های مورد نیاز علامت گذاری شده‌اند *

*