هواوی و لایکا همکاری خود در زمینه عکاسی را ارتقا می‌بخشند

هواوی و لایکا همکاری خود در زمینه عکاسی را ارتقا می‌بخشند

نام leica به عنوان یک برند مهم در زمینه‌ی دوربین‌های رده بالا بین عکاسان شناخته شده است. مدتی است که لایکا برند خود را به سایر تولیدکنندگان دوربین اجاره می‌دهد و ابتدای سال ۲۰۱۶ نیز، این اتفاق بین لایکا و هواوی رخ داد که اسمارت‌فون Huawei P9 حاصل این همکاری بود. حالا به نظر می‌رسد که هواوی و لایکا قصد دارند سطح همکاری‌های خود را از گذشته بالاتر ببرند.

در مورد دوربین دوگانه‌ی Huawei P9 این بحث مطرح بوده که آیا لایکا تنها نام برند خود را به هواوی قرض داده یا اینکه دو شرکت برای تولید این دوربین با یکدیگر همکاری داشته‌اند. به هر حال این طور به نظر می‌رسد هواوی و لایکا می‌خواهند سطح فعالیت‌های مشترک را ارتقا دهند و در اولین گام اعلام کرده‌اند یک مرکز تحقیقاتی جدید و مشترک را تأسیس کرده‌اند.

طبق این گزارش، این مرکز تحقیقاتی روی بهبود کیفیت تصاویر از طریق تولید سیستم‌های نوری فیزیکی بهتر کار خواهد کرد. در بعد نرم‌افزاری نیز تحقیقات روی تکنولوژی‌های نرم‌افزاری برای کمک به ثبت تصاویر بهتر انجام می‌شود. فعالیت‌های این مرکز تنها روی اسمارت‌فون‌ها محدود نمی‌شود و در زمینه‌هایی مانند عکاسی سنتی، واقعیت افزوده و واقعیت مجازی نیز مطالعه خواهد شد.

مدیرعامل هواوی در این زمینه می‌گوید:

در آینده بیش از ۹۰ درصد ترافیک داده‌ها به تصویر و ویدئو اختصاص خواهد یافت. آزمایش‌های نوآوری Max Berek باعث می‌شود ما همکاری‌های نزدیک‌تری با لایکا داشته باشیم و از این طریق به پیشرفت‌های پیوسته در زمینه‌ی کیفیت عکس و ویدئو دست یابیم. در نتیجه، ما می‌توانیم به پیشرفته‌ترین نوآوری‌ها در بازار دوربین‌های گوشی موبایل برسیم و ارزش بیشتری را به مشتریان خود هدیه دهیم.

منبع:شهرسخت‌افزار

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.بخش‌های مورد نیاز علامت گذاری شده‌اند *

*