در کمتر از 1 دقیقه گوشی هوشمند پیکسل گوگل هک شد.

در کمتر از ۱ دقیقه گوشی هوشمند پیکسل گوگل هک شد.

این تیم چینی با نام Qihoo 360 در مسابقه‌ی موسوم به PwnFest که در کشور کره جنوبی و با حضور هکرهای حرفه ای برگزار گردیده است، توانست با دست یابی به حفره امنیتی، اجرای کد و نفوذ از راه دور در پیکسل گوگل را فراهم کند. سوالی که پیش می‌آید این است،

این گروه چگونه این حرفه امنیتی اندروید ۷٫۱ و همچنین گوشی پیکسل گوگل را یافته اند؟ گروه هکر Qihoo 360 توانستند از طریق این باگ، اپلیکیشن پلی استور گوگل و همچنین نسخه موبایلی مرورگر گوگل کروم را اجرا کنند و پیام “Pwned by 360 Alpha Team” را بر روی نمایشگر به تصویر بکشند. البته شایان ذکر است این گروه از دسته هکر‌های کلاه سفید هستند که برای اهداف مثبت دست به چنین فعالیت‌های می‌زنند تا کمپانی ها از امنیت بالاتری در سیستم های خود استفاده کنند.

در ادامه باید گفت، این هکرها توانستند کنترل کامل این اسمارت فون را از راه دور در دست بگیرند و به تمامی اطلاعات شخصی ذخیره شده در دستگاه از قبیل پیام ها، مخاطبین، تماس ها و محتواهایی همچون تصاویر دسترسی داشته باشند. شایان ذکر است در جریان این مسابقه، امنیت سایر دستگاه ها و نرم افزارها دیگری نیز توسط هکرهای کلاه سفید مورد تست قرار گرفت که از میان آنها می توان به نسخه آپدیت شده مرورگر Safari در MacOS Sierra، برنامه کمکی آدوبی فلش، مرورگر مایکروسافت اج و VMWareWorkstation اشاره کرد. گروه هکر Qihoo 360 از جوایز تعیین شده در مجموع ۵۲۰ هزار دلار دریافت کرده اند.

فارسی‌مگ

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.بخش‌های مورد نیاز علامت گذاری شده‌اند *

*