بلک‌بری ممکن است برای همیشه از بازار گوشی‌های هوشمند کناره‌گیری کند

بلک‌بری ممکن است برای همیشه از بازار گوشی‌های هوشمند کناره‌گیری کند

بلک‌بری که روزی یکی از بزرگترین تولیدکنندگان اسمارت فون در دنیا محسوب می‌شد، در طی سال‌های اخیر حتی یک درصد از سهم بازارهای جهانی گوشی هوشمند را هم نتوانسته است از آن خود کند و هم اکنون خبرهایی به گوش می‌رسد که نشان می‌دهد این کمپانی قصد دارد در طی چند روز آینده بخش سخت افزار و تولید گوشی خود را برای همیشه به فروش برساند.

بیش از یک سال از معرفی گوشی پرچمدار PRIV از سوی بلک‌بری می گذرد. اگرچه در این مدت خبرهای زیادی مبنی بر موفقیت و فروش بسیار خوب این گوشی اندرویدی منتشر شد اما همزمان با این اخبار، شایعاتی به گوش رسید که نشان می‌داد بلک بری قصد دارد به تولید و عرضه گوشی‌های هوشمند پایان دهد. امروز تعدادی از سایت‌های خبری در طی گزارش‌های اعلام کردند که این کمپانی در نظر دارد در ۲۸ سپتامبر (هفتم مهر) این خبر را به صورت رسمی اعلام نماید.

گفته می‌شود که ۶۵ درصد از هزینه‌های تحقیق و توسعه بلک بری مربوط به بخش گوشی‌های هوشمند این کمپانی است. این در حالی است که این بخش پر هزینه، در طی سال‌های اخیر نتوانسته است درآمد زیادی را برای بلک بری دست و پا کند. این کمپانی در طی سال‌های اخیر تلاش زیادی کرد که با تغییر سیستم عامل موجود در گوشی‌های خود، کاربران بیشتری را به سمت این محصولات بکشاند. اگرچه این تلاش بلک بری تا حدودی موفقیت آمیز بود اما به نظر می‌رسد برای سرپا نگاه داشتن این کمپانی کافی نبوده است.

بلک‌بری ممکن است برای همیشه از بازار گوشی‌های هوشمند کناره‌گیری کند

 

بلک‌بری چندی پیش پس از اعلام اینکه دیگر با استفاده از سیستم عامل اختصاصی خود یعنی BlackBerry OS هیچ محصولی را راهی بازار نمی‌کند گوشی اندرویدی با نام DTEK50 را معرفی کرد. این کمپانی حتی در هنگام بازاریابی، این گوشی را به عنوان “امن‌‌ترین گوشی هوشمند اندرویدی” معرفی کرد و نشان داد که برای افزایش امنیت این سیستم عامل تلاش زیادی کرده است. اما در حالی که مدت زیادی از زمان عرضه DTEK50 نمی‌گذرد، به دلیل عدم استقبال کاربران، هم اکنون این گوشی با تخفیف بالایی به فروش می‌‌رسد.

در هر صورت بلک‌بری قصد دارد در هفتم مهر، گزارشی از عملکرد مالی خود در سه ماهه گذشته را منتشر کند. با توجه به حال و روز این کمپانی، بعید نیست که پس از انتشار این گزارش، کناره‌گیری بلک بری از بازار گوشی‌های هوشمند برای همیشه اعلام شود.

منبع: شهرسخت‌افزار

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.بخش‌های مورد نیاز علامت گذاری شده‌اند *

*