اندروید 7

گوگل بروزرسانی اندروید ۷ را برای گوشی های Android One عرضه کرد

تازه ترین خبرهای رسیده حاکی از آن است که شرکت گوگل بروزرسانی های اندروید ۷ را برای چند مدل از گوشی های پروژه اندروید وان آغاز کرده است و کاربرانی که صاحب این گوشی ها هستند می‌توانند با بررسی بروزرسانی در گوشی خود آن را به صورت OTA دریافت کنند.

در هنگام عرضه رسمی نسخه ۷ سیستم عامل اندروید گوگل همراه با گوشی های نکسوسی، این بروزرسانی را برای یک مدل از گوشی های تحت پروژه اندروید وان نیز عرضه کرد. گوشی های اندروید وان گوشی هایی هستند که توسط شرکت های کوچکتر و در کشور های کمتر توسعه یافته عرضه می‌شوند و قسمت اعظمی از  پشتیبانی نرم افزاری آنها توسط گوگل انجام می‌شود.

androidone-nougat

در ادامه روند پشتیبانی این گوشی های آپدیت اندروید ۷ نوقا برای گوشی Cherry Mobile G1 عرضه شده است و صاحبان این گوشی می‌توانند بروزرسانی اندروید ۷٫۰ را انجام دهند. درست مانند زمانی که گوگل بروزرسانی اندروید ۶ مارشمالو را برای گوشی های نکسوس انجام داد، بعد از آن بروزرسانی OTA گوشی های اندروید وان به نسخه جدید هم آغاز شد.

البته در مورد دیگر شرکت ها باید گفت که اگر مانند عرضه بروزرسانی نسخه های قبل عمل شود، عرضه بروزرسانی برای گوشی های پرچمدار بین ۳ تا ۶ ماه آینده اتفاق خواهد افتاد و گوشی های میان رده نیز باید مدت زمان بسیار زیادی، شاید در حدود یک سال منتظر این بروزرسانی باشند. اما به هر حال ما در آینده ای نزدیک لیستی از گوشی هایی که به اندروید ۷ عرضه خواهند شد تهیه خواهیم کرد تا بتوانیم با هم بروزرسانی و زمان عرضه آن برای گوشی های شرکت های مختلف را مورد بررسی دقیق تری قرار دهیم.

منبع: شهر سخت افزار

یک نظر

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.بخش‌های مورد نیاز علامت گذاری شده‌اند *

*