سامسونگ SSDهای پرسرعت سری PRO 960 و EVO 960 را معرفی کرد

سامسونگ SSDهای پرسرعت سری PRO 960 و EVO 960 را معرفی کرد

سامسونگ نسل بعدی SSD های M.2 PCIe خود را معرفی کرد. سری جدید PRO 960 جانشین سری PRO 950 می شود و پرچمدار جدید سامسونگ است. سری جدید EVO 960 یک انتخاب مقرون به صرفه تر برای کسانی است که خواهان کارایی بالا اما با صرف هزینه کمتر هستند.

سری EVO 960 بر پایه تراشه های حافظه مقرون به صرفه تر TLC NAND هستند که قیمت پایین تر و البته و دوام و کارایی ضعیف تری نیز دارند. در هر دو سری PRO 950 و EVO سامسونگ از کنترلر جدیدی با کُد Polaris بهره گرفته است.

۵۶capture

سری PRO 960 در ظرفیت های ۵۱۲ گیگابایت، ۱ ترابایت و ۲ ترابایت عرضه می شود، درست همانند سری پیشین نه تنها خبری از مدل ۱۲۸ گیگابایتی نیست، بلکه مدل ۲۵۶ گیگابایتی نیز کنار گذاشته شده است. که البته با در نظر گرفتن کارایی ضعیف مدل های با ظرفیت پایین، قابل توجیه است. مشخصات مدل های مختلف این سری در جدول زیر آماده است.

سری EVO 960 در ظرفیت های ۲۵۰ گیگابایت، ۵۰۰ گیگابایت و ۱ ترابایت عرضه می شود. این SSDها بر پایه تراشه های حافظه ارزان تر TLC NAND هستند و کارایی ضعیف تری ارائه می کنند. سرعت خواندن ترتیبی این درایوها به ۳۲۰۰ مگابایت بر ثانیه و سرعت نوشتن ترتیبی آنها به ۱۹۰۰ مگابایت بر ثانیه می رسد. مشخصات این SSDها در جدول زیر آماده است.

samsung-960-pro
سامسونگ جزئیات بیشتری ارائه نکرده است.

منبع: شهرسخت‌افزار

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.بخش‌های مورد نیاز علامت گذاری شده‌اند *

*