Galaxy Note 7

Galaxy Note 7 فاجعه‌ای که کسی آن را جدی نگرفت!

به نظر می رسد فراخوان کلی سامسونگ برای جمع آوری فبلت آتشین Galaxy Note 7 روی خریداران آمریکایی تاثیر منفی نگذاشته و آنان همچنان مایل به خرید محصولات این شرکت هستند.

بر اساس یک نظر سنجی آنلاین که از ۲۶ اکتبر تا ۹ نوامبر ۲۰۱۶ توسط رویترز و کمپانی تحقیقاتی ایپسوس در ۵۰ ایالت آمریکا انجام شد، دارندگان فعلی گوشی های هوشمند سامسونگ همچنان به این برند وفادار هستند. این بررسی نشان داده تمایل خرید محصولات سامسونگ توسط آن دسته از کاربرانی که از مشکل آتش گرفتن Note 7 و فراخوان جمع آوری اطلاع دارند با آن دسته از کسانی که از این ماجرا اطلاع ندارند، تفاوت معناداری ندارد.

پس از ماجرای آتش گرفتن Galaxy Note 7، سامسونگ با یک مشکل بزرگ مواجه شد و اقدام به فراخوانی Note 7 و تعویض فبلت های مشکل دار با نمونه اصلاح شده کرد. اما نمونه های تعویضی نیز دچار آتش سوزی شدند. از این رو سامسونگ مجبور به جمع آوری کامل Note 7 شد. سرمایه گذاران گمان می کردند خریدارن سامسونگ به دیگر محصولات بازار به ویژه iPhone 7 روی آورند.

بر اساس این نظر سنجی، از بین افراد مطلع از فراخوانی، ۲۷ درصد آنان در صورت خرید گوشی های سامسونگ را انتخاب می کنند. ۲۵ درصد افرادی که از فراخوانی بی اطلاع هستند نیز انتخاب اولشان سامسونگ است. نظر سنجی نشان داد دارندگان گوشی های هوشمند سامسونگ به شدت به برند خود وفادار هستند؛ به طوری که ۹۱ درصد دارندگان فعلی گوشی های هوشمند سامسونگ احتمالا مایل به خرید گوشی های این کمپانی هستند، از سوی دیگر ۹۲ درصد دارندگان احتمالا تمایل به خرید دیگر محصولات سامسونگ نیز دارند!

آمار مشابهی برای طرفدارن اپل وجود دارد. ۹۲ درصد از دارندگان فعلی گوشی های هوشمند اپل احتمالاً مجدداً گوشی های این کمپانی را خریداری خواهند کرد و ۸۲ درصد آنان احتمالاً خواهان خرید دیگر محصولات اپل هستند.

البته مشخص نیست فراخوان سامسونگ چه تاثیری بر نظر خریداران گذاشته و این نظر سنجی صرفاً بیانگر علاقه مردم به خرید گوشی های هوشمند سامسونگ است و اشاره ای به میزان تاثیر مستقیم فراخوانی بر تصمیم خریداران ندارد.

ژان داوسون از موسسه تحقیقاتی Jackdaw Research این نکته را متذکر می شود که این فراخوان محدود و تنها برای آن دسته از افرادی بود که Note 7 را بلافاصله پس از عرضه خریداری کردند و متوجه دیگر مصرف کنندگان محصولات سامسونگ نبود. این موضوع خود باعث محدودیت و کاهش اثر منفی تجربه Note 7 شده است.

سامسونگ بدون اشاره به جزئیات بیشتر اعلام کرد که دارندگان Note 7 می توانند یک گوشی دیگر از محصولات این شرکت را به عنوان جایگزینی برای Note 7 انتخاب کنند. همچنین افزود تا تاریخ ۴ نوامبر، ۸۵ درصد از نوت ۷ های فراخوانده شده با مدل های دیگر جایگزین شده و یا وجه آنان پس داده شد. شرکت سامسونگ در بیانیه ای نیز از تمرکر خود بر تضمین امنیت خریداران و یافتن ریشه این مشکل تاکید کرد.

در پایان باید افزود از بین شرکت کنندگان در نظر سنجی مورد بحث، ۲,۳۷۵ نفر از دارندگان گوشی های سامسونگ و ۳,۱۵۸ نفر نیز از دارندگان گوشی های اپل بوده اند. نظر سنجی دارای بازه مورد قبول و دقت ۲ درصد است.

منبع: شهر سخت‌افزار

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.بخش‌های مورد نیاز علامت گذاری شده‌اند *

*