SanDisk 1TB

یک ترابایت حافظه؛ ظرفیت کارت حافظه جدید SanDisk

شرکت SanDisk از کارت حافظه جدید خود که ظرفیت آن شاید از بسیاری از کامپوترهای حال حاضر بیشتر باشد، رونمایی کرد. این کارت حافظه که نام آن SDXC است یک ترابایت ظرفیت دارد.

وسترن دیجیتال که کمپانی مادر برای شرکت SanDisk به حساب می آید، روز گذشته در گردهمایی فتوکینا ۲۰۱۶ در شهر کلن آلمان این کارت حافظه یک ترابایتی را معرفی کرد. این در حالیست که این شرکت دو سال پیش در فتوکینا ۲۰۱۴ برای اولین بار از کارت حافظه ۵۱۲ گیگابایتی خود رونمایی کرده بود. SanDisk بزرگترین تولید کننده کارت حافظه در جهان است و ۱۶ سال پیش اولین شرکتی بود که SD کارت هایی با ظرفیت ۶۴ مگا بایت معرفی کرد. پس از گذشت ۱۶ سال ظرفیت کارت های حافظه این شرکت ۱۶۳۸۴ برابر نسبت به روز اول شده است.

سم نیکلسون مدیرعامل شرکت Stargate Studios میگوید: “تا چند سال پیش ایده داشتن ظرفیت یک ترابایت بر روی کارت های حافظه، دور از دسترس به نظر میرسید. این شگفت انگیز است که در نقطه ای هستیم که با تقاضای رو به رشد برنامه های کاربردی مانند واقعیت مجازی این ایده به واقعیت تبدیل شده است و قطعاً میتوانیم از یک ترابایت ظرفیت در هنگام عکاسی و فیلمبرداری پیوسته با کیفیت بالا استفاده کنیم.” SanDisk میگوید که کارت حافظه جدید با ظرفیت یک ترابایت گزینه مناسبی برای ذخیره اطلاعات حجیم، فیلم هایی با کیفیت ۴K و ۸K، ویدئوهای ۳۶۰ درجه و واقعیت مجازی بسیار مناسب خواهد بود.

این شرکت از زمان دقیق و قیمت این کارت حافظه صحبتی به میان نیاورده است. قیمت کارت حافظه ۵۱۲ مگابایتی که سال ۲۰۱۴ رونمایی شد در آمریکا ۷۹۹ دلار بود و پس از رونمایی از کارت حافظه جدید به ۵۹۹ دلار رسید. البته شما میتوانید در سایت های فروش آنلاین آن را به قیمت ۲۹۹ دلار هم پیدا کنید. پیش بینی ها بر این است که این کارت حافظه قیمت بالایی داشته باشد و از طرفی بدلیل ظرفیت بالا، سرعت خواندن و نوشتن اطلاعات در آن کمی کند باشد. باید در نظر داشته باشید که با استفاده از این کارت حافظه شما همیشه در خطرید؛ خطر گم شدن، سوختن، و یا تعویض اشتباه با کارت حافظه دیگری و یکی از این خطرها کافیست تا شما برای همیشه با این SD کارت گرانقیمت خود و اطلاعات ارزشمندتان برای همیشه خداحافظی کنید.

منبع: سخت افزار

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.بخش‌های مورد نیاز علامت گذاری شده‌اند *

*